Recenzja książki
„Góra bezprawia” J. Grisham

           Książka „Góra bezprawia” to niewątpliwe gratka dla fanów thrillerów prawniczych Johna Grishama. Pisarz wprowadza czytelnika w świat dużych kompani węglowych dla których liczą się tylko pieniądze – ogromne pieniądze, a nie ludzie i przyroda.             Tym razem głównym bohaterem jest kobieta – młoda prawniczka Samantha, która pracuje w jednej z firm prawniczych na Manhattanie w dziale nieruchomości komercyjnych. W momencie, kiedy wydaje się jej, że prowadzi ustabilizowany rytm życia: praca, praca, praca, zero życia osobistego, - los płata jej niespodziankę. Trafia z Manhattanu do górniczej mieściny w Appalachach, gdzie podejmuje pracę jako wolontariuszka w Górniczej Przychodni Pomocy Prawnej.
           Jak poradzi sobie w roli prawniczki udzielającej pomocy bezbronnym ludziom, których życiem rządzą kompanie węglowe? Jak odnajdzie się  w świecie, w którym prawo jest łamane każdego dnia a ludzie i góry eksploatowane do granic wytrzymałości a nawet śmierci? Czy podejmie próbę walki i przyłączy się do ostatniego sprawiedliwego człowieka, który chce się przeciwstawić ogromnym korporacjom?
           Aby odpowiedzieć na te pytania trzeba koniecznie przeczytać najnowszą powieść Johna Grishama „Góra bezprawia”, która od początku pochłania czytelnika bez reszty.


Marta Frączek
DKK dla dorosłych