Ekranizacje lektur to zawsze ciekawy dodatek do wcześniej przeczytanej książki. Istnieje wiele tytułów, które od lat należą do kanonu lektur szkolnych i doczekały się świetnych adaptacji filmowych, które z pewnością zafascynują każdego czytelnika. Staną się świetnym uzupełnieniem omawianych w szkole lektur i pomogą lepiej zrozumieć „co autor miał na myśli”.

        W minionym tygodniu gościliśmy uczniów klasy siódmej wraz z wychowawczynią na spotkaniu z cyklu „Lektury na ekranie”. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć ponadczasowy film Petera Weira, który od wielu lat wzrusza i inspiruje widzów na całym świecie.
       Wraz z filmem poznajemy jego bohatera – profesora literatury John’a Keating (porywająca rola Robina Williamsa), liberalnego nauczyciela o otwartym umyśle, wyjątek w gronie pedagogicznym prestiżowej, ale konserwatywnej szkoły męskiej. Ekscentryczny nauczyciel wprowadza do szkoły ducha poezji, radości życia i samodzielnego myślenia. Zainspirowani przez niego chłopcy reaktywują Stowarzyszenie Umarłych Poetów - sekretną organizację, w której odkrywają i delektują się pięknem zapomnianych utworów, a także marzą o wolności i realizacji młodzieżowego buntu.