Wiosna coraz bliżej pora więc na porządki w ogrodach i pierwsze prace na polach. Dla wszystkich którzy chcą dowiedziecie się więcej o terminach sadzanie, uprawie i hodowli zapraszamy do nas po magazyn „Lubelskie Aktualności Rolnicze” oraz „Przepis na ogród” . 

"Lubelskie Aktualności Rolnicze" to fachowy miesięcznik wydawany przez LODR w Końskowoli skierowany do rolników, mieszkańców wsi, pracowników samorządów terytorialnych, administracji terenowej, instytucji obsługi rolnictwa, banków itp. Na jego łamach podejmujemy aktualną tematykę z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, rolnictwa ekologicznego, przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, techniki rolnej, agroturystyki, a także dziedzictwa kulturowego. Piszemy o problemach mieszkańców wsi, informujemy o ciekawych inicjatywach w regionie i relacjonujemy ważne wydarzenia z życia regionu. Poruszamy problematykę polskiego sektora rolnego w warunkach integracji z Unią Europejską oraz informujemy o sposobach pozyskiwania środków finansowych z funduszy unijnych. Co miesiąc podajemy notowania cenowe produktów rolniczych. Gazeta ukazuje się w nakładzie blisko 7 000 egz. i jest kolportowana na terenie całego województwa lubelskiego.

Lubelskie Aktualności Rolnicze

"Przepis na Ogród" to pierwszy na rynku interaktywny miesięcznik ogrodniczy – czasopismo w całości tworzone przez czytelników i dla czytelników. Tytuł skierowany jest do szerokiego grona miłośników ogrodnictwa, aktywnie poszukujących praktycznych porad i chętnie dzielących się własnymi doświadczeniami. To cenna inspiracja dla znawców piękna i niepowtarzalnych ogrodów. Tylu doświadczonych ogrodników jeszcze nigdy dotąd nie można było spotkać w żadnym tytule ogrodniczym. Ten wyjątkowy poradnik zdradza sprawdzone przez czytelników i wsparte opinią ekspertów sposoby uprawy, pielęgnacji i ochrony roślin, a dodatkowo doradza w takich dziedzinach, jak: zdrowie, uroda, kulinaria, dom czy prawo.

Przepis na ogród